Hypoteční úvěr (HU) - jak jej společně sjednáme?

ÚVODNÍ SCHUZKA = ANALÝZA = VÝBĚR BANKY: 

Na úvodní schůzce s klienty vyplníme můj dotazník.  Na základě poskytnutých údajů od klienta mu vybírám nejvhodnější  banku k poskytnutí hypotečního úvěrů. Pro konkrétní výběr banky je  důležitých několik faktorů: nejnižší úrok, poplatky, probíhající akce, požadavek banky na příjmy, čerpání,  domicilace příjmů, pojištění, kde má klient běžný účet  , úvěrová  historii klienta a další. Moje přidaná hodnota spočívá v celkovém posouzení a hlavně v řešení specifických případů. Banky se od sebe liší tím jak  různě posuzují klienty pokud mají např.: pracovní poměr na dobu určitou, leasing na firmu, záznam v bankovním registru, OSVČ mající paušální výdaje apod. Pomocí  on-line metodik u  naší společnosti si s tím umím dobře poradit. V tom je velká přidaná hodnota pro vyřízení hypotéky u nás coby makléře.  

Číst dál: Můj proces vyřízení HU

HYPOTEČNÍ ÚVĚR

Úvěr jehož splacení je zajištěno zástavním právem k nemovitosti.
Na zastavené nemovitosti nesmí váznout zástavní právo 3. osoby a převod nemovitosti nesmí být omezen.
Nemovitost se nepovažuje za zatíženou dříve vzniklým zástavním právem, jestliže takto zajištěná pohledávka zanikne v důsledku použití hypotečního úvěru k jejímu splacení.

Číst dál: Hypotéční úvěr

ÚVĚRY a PŮJČKY

Úvěry a půjčky jsou všude kolem nás. Každou chvíli jsme účastníky diskuzí na téma půjčovat si peníze nebo ne? Většinou je to starší generace, která říká: „Nepůjčuj si, kupuj si jenom to, na co máš!“ Mají svým způsobem pravdu. Ale ne tak docela.

Pro správné rozhodnutí je důležité promyslet tři věci:

Číst dál: ÚVĚRY a PŮJČKY

Zadlužování a registry.

Když už si musíme půjčit  tak dodržujme:

DESATERO ZODPOVĚDNÉHO ZADLUŽOVÁNÍ

1. NEPŮJČUJI SI NA ZBYTEČNOSTI

Vždy si nejdříve rozmyslím, zda předmět nebo službu, které si chci s pomocí úvěru pořídit, v současné době skutečně potřebuji. Nekupuji si novou plazmu jen proto, že ji mají sousedé. Za vlastní mohu chtít, za půjčené musím nutně potřebovat.  

2. NEPŘEPLÁCÍM ŽIVOTNOST

Číst dál: Zadlužování a registry